• AKCİĞER VE BRONŞ KANSERİ NEDİR? • Akciğer kanseri, tüm dünyada erkeklerde en sık görülen kanser türüdür. Tüm kanserlerin%16 sını, kanser ölümlerinin de %28 ini teşkil eder.

  Trakea, bronşlar, bronşioller gibi alt solunum yolları ve akciğer parankiminden gelişen tümörlere genel olarak akciğer kanserleri denir. %90 dolaylarında 50 yaş ve üstünde görülür.

 • BELİRTİLERİ:

 • Akciğer kanseri sinsi bir hastalıktır ve belirti vermeyebilir ancak en sık görlen belirtileri arasında öksürük, kanlı balgam çıkartma, kan tükürme, nefes darlığı, egzersiz yapmada zorlanma, ses kısıklığı, kol ve omuz ağrıları, göğüs ağrıları, yutma zorluğu, kansızlık, sarılık, başağrıları, iştahsızlık, kilo kaybı, sık tekrarlayan zatürre, hırıltılı soluma ve göz kapağında düşme gösterilebilir.

 • NEDENLERİ:

 • Akciğer kanserinin nedenleri arasında en çok aşağıdaki etmenler suçlanmaktadır: Tütün Kullanımı (%90), radon, asbest, kronik intertisyel pnömonitis, halojen eterler (klorometil eter), krom, nikel, inorganik arsenik, radyoizotoplar, hava kirliliği, ağır metaller, A ve E vitaminleri eksikliği.

 • TÜRLERİ:

 • Mikroskop altındaki görüntülerine göre 2 tip akciğer CA mevcuttur diyebiliriz: Küçük hücreli akciğer CA ve küçük hücreli olmayan akciğer CA.

  Tüm akciğer kanserleri arasında %20 kadarını küçük hücreli akciğer kanseri teşkil eder ve sigara içimi ile ilişkisi en bilirgin olan türüdür. Sigara içen bayanların, erkeklere oranla bu kanser türüne yakalanma olasılığı daha fazladır.

 • Teşhis:

 • Yukarıda bahsettiğimiz belirtiler söz konusu ise acilen doktorunuza başvurunuz. Lokal anestezi altında bronşların içine bakabilen, bronşlardan hücreler ve küçük parçalar alabilen bronkoskop ile bronkoskopi adı verilen tetkik yapılır. Genellikle hastane şartlarında yapılır. Bir miktar basınç hissi olsa da ağrı hissedilmez ve teşhis için şarttır.

  Bronkoskopi yapılamayan akciğerin zor bölgelerine dışarıdan iğneyle girilerek de biyopsi yapılabilir. Daha sonra alınan hücre ya da parça patoloji uzmanı tarafından mikroskop altında incelenerek kanser olup olmadığı, kanser ise türü saptanır.

  Hastalıktan kurtulmak ve tedavi seçimi kanserin evresine, hastanın cinsiyetine ve genel sağlık durumuna göre değişir.

 • KLASİK TEDAVİ YÖNTEMLERİ:


 • Genelde her kanser türünde olduğu gibi 3 tür tedavi mevcuttur: Cerrahi, radyoterapi ve kemoterapi.

  Cerrahi müdahale ancak kanser sadece akciğerde ve yakınlarındaki lenf bezlerine yayılmış durumda ise kullanılır. Bazen de cerrahi uygulama hastada tam olarak hangi kanserin bulunduğunu anlamak için yapılır. Cerrahi uygulamada bazen küçük bir parça çıkarılır (wedge rezeksyon), bazen akciğerin bir lobu tamamen alınır (Lobektomi) bazen de bir akciğerin tamamının alınması (Pnömonektomi) gerekebilir. Daha sonra radyoterapi ya da kemoterapi uygulanır.

  Hastalığın durumuna göre beyin metastazını önlemek için beyne yapılacak radyoterapinin beyin fonksyonlarını etkileme riski yüksek olduğundan hasta bu konuda bilgilendirilir.

  Kemoterapi küçük hücreli akciğer kanserlerinde en yaygın uygulamadır fakat STANDARD KEMOTERAPİLER İYİLEŞME İÇİN YETERLİ OLMADIĞI İÇİN, ÇOĞU ZAMAN BEKLENENDEN FAZLA YAN ETKİ ÇIKARTARAK DAHA DA OLUMSUZ BİR TABLOYA YOL AÇARLAR

  HASTALIĞA BAĞLI YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRMAYA YÖNELİK VE ÖMRÜ KISMEN UZATAN BU UYGULAMALAR, MAALESEF HASTAYI TAMAMEN KURTARMAKTAN UZAKTIRLAR.Klinik araştırmalar yeni ilaçlar ve tedavi yolları denemekte olup, KLASİK TEDAVİLERLE YAŞAMA DÖNMEK HENÜZ İMKANSIZA YAKIN BİR DURUMDADIR. SİZ DE AKCİĞER KANSERİ İSENİZ TAMAMEN ÇARESİZ DEĞİLSİNİZ.

 • HERBALİST BOZKURTBEY'İN BİTKİSEL REÇETESİ

 • Herbalist BOZKURTBEY'in ithal bitki özleri ile hazırlamış olduğu eşsiz reçetelerle, %60a yakın mucizevi başarılar elde edilmiştir. Bu tür bir rahatsızlığınız varsa, klasik tedavilerin yanısıra bu reçeteleri de mutlaka kullanmanızı öneriyoruz.

  Akciğer Kanseri tedavisinde kullanılan ithal bitki kokteyllerinin ve diğer bitkisel ürünlerin iki aylık tutarı 1200 Dolar'dır.

 • BOZKURTBEY'İN AKCİĞER KANSERİNDEN HAYATA DÖNDÜRDÜĞÜ MÜTEAHHİT ATİLA AKYÜZ BEY VE HİKAYESİ

 • Atila bey, 30 yıllık sigara tiryakiliği sonucu 52 yaşında bu amansız rahatsızlığa yakalandığını yaptırmış olduğu çekaplar sonunda akciğer kanseri teşhisi konduğunu öğrendiğinde dünyasının başına yıkılmış olduğunu ifade ediyor.

  Daha sonra klasik tedavilere başlamış olmasına rağmen doktorların çok ümitli olmadıklarını fark edip oğlunun yardımıyla Avrupa ve Amerika'da bu konudaki son gelişmeleri takip etmek adına internete girdiklerinde Herbalist BOZKURTBEY ve yıllarca süren araştırmaları sonucu geldiği noktayı BOZKURTBEY'in sitesinden inceleyerek kendisine başvurmaya karar veriyorlar ve kemoterapilerle birlikte kullandıkları bitkisel kokteyller sayesinde doktorlarını bile şaşırtacak bir şekilde 4 ayda hastalığın tamamen durarak kitlenin küçülmeye başladığı ve sonraki 2 ay içinde de tamamen yok olup CA markerlarının da normale dönmesine şahit olurlar.

  Bu mucizevi hayata dönüşü Atila bey tüm eş dost ve bu hastalıktan mustarip kişilerle paylaşıyor ve BOZKURTBEY'e borçlu olduğu hayatı için ailecek minnettar kalıyorlar.

 • HERBALİST BOZKURTBEY'e ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!

 •                                                                                                                                                  BAŞA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...