• ERKEK VE KADINDAN KAYNAKLANAN KISIRLIKLAR • Çocuk sahibi olamamak sorunu çiftlerin %15inde görülen %50-%60 civarında erkekten %40 da kadından kaynaklanan bir hastalıktır. Erkekteki sorunun büyük bir bölümü sperm tahlillerinden anlaşılabilse de bazı durumlarda özel tahliller gerekebilir. 1990 yılından beri Herbalist BOZKURRTBEY'e başvuran günde onlarca sorunlu çift, %90lara varan bir başarıyla tedavi oldukları bitkisel reçeteleri kullanmış ve mutlu sona ulaşarak anne ve baba olmuşlardır.

  Hiç şans tanınmayanlar bile zaman zaman mutlu sona ulaşabilmektedir. Ancak kısırlığın sebeplerinin kesin olarak bilinmesi gerekir. Bunun için de bay ve bayanın doktor muayenesi ve tahlil sonuçları gerekmektedir. Erkekte mutlaka canlı spermin az da olsa bulunması gerekmektedir. Azosperm diye nitelendirilen canlı spermin tamamen yokluğunda bitkisel yönden yapılacak bir şey olmadığı gibi bu durum klasik tıpta da çare bulamamaktadır.

 • KADINDAN KAYNAKLANAN KISIRLIKLAR:


 • 1.YUMURTLAMA BOZUKLUKLARI : Yumurtlama bozuklukları kadında en sık görülen kısırlık nedeni olup, yumurtlama bozukluğu dendiğinde, yumurtlamanın hiç olmaması veya düzensiz ve seyrek olması anlaşılır. Adetlerin seyrek veya hiç görülmemesi çoğu zaman bir yumurtlama bozukluğunu gösterir, ancak adetlerin tamamen düzenli olduğu durumlarda da yumurtlama bozukluklarına rastlanabilir. Yumurtlama bozuklukları başlıca üç grupta toplanabilir.

  Yumurtalıklardaki yumurta üretimini uyaran hormonların doğuştan eksikliğine bağlı olarak beyin sapından salgılanamaması, Beyin sapından süt hormonu prolaktinin normalden fazla salgılanması, Polikistik over sendromu.

 • 2.TÜPLERİN HASARLI VEYA TIKALI OLMASI

 • Tüplerin kısmen veya tamamen tıkalı olması sperm ile yumurtanın buluşmasını engelleyerek döllenme ve gebeliği olanaksız kılar. Tüplerdeki bu hasar, geçirilmiş enfeksiyon, endometriozis veya geçirilmiş bir ameliyat sonrası kalan karın içi yapışıklıkları gibi birçok nedene bağlı olabilir. Gelişmiş ülkelerde cinsel yollardan bulaşan enfeksiyonlar tüplerdeki hasarın en önemli nedeni. Ülkemizde çocukluk çağında alınan verem mikrobu da tüplerde geri dönülmez hasar oluşturabilir.

  Bebek sahibi olamamak, bir çok çiftte psikolojik sorunlara sebep olmaktadır.

  3.ENDOMETRİOZİS
  Endometriozis rahim içini döşeyen dokunun (Endometrium) rahim dışında gelişmesi olarak ifade edilir. Endometriozis tıpkı rahim içini döşeyen doku gibi hormonlara duyarlı olup adet sırasında kanar. Karnın içinde oluşan bu mikro kanamalar zamanla iltihap bezleri yangısal durum oluşturup ve yapışıklıklara sebep olur.

  Endometriozis yumurtalıklarda yerleştiği zaman kist oluşumuna neden olur. Bu kistlere endometrioma adı verilir. Endometriozisi olan kadınların yaklaşık %50’sinin çocuk sahibi olabilmeleri için tedavi olmaları gerekir. Yine kısırlık nedeni ile başvuran kadınların yaklaşık %25’ inde endometriozis saptanır.

  4. RAHİM AĞZINA AİT PROBLEMLER
  Rahim ağzındaki yapısal, enfeksiyona ait veya bu bölgedeki salgıyla (Mukus) ait bozukluklar kısırlık sebebi olabilir. Rahim ağzında salgılanan mukus spermlerin genital yoldan taşınmasını kolaylaştırır. Östrojen ve progesteron hormonları etkisi altında mukusun siklus sırasında miktarı ve niteliği değişir. Polip gibi iyi huylu tümörler veya bu bölgeye uygulanmış olan cerrahi girişimler kısırlık sebebi olabilir.

  5. ALERJİK NEDENLER
  Alerjik nedenler kısırlık nedeni olabilmekle birlikte teşhisleri ve tedavileri zordur. Alerjik durumların tedavi etkinliği belli olmadığı ve tedavi edilen veya edilemeyenlerdeki gebelik oranları çok farklı olduğundan rutin olarak ölçülmelerinin gerekliliği tartışılıyor.

 • HERBALİST BOZKURTBEY'İN KISIRLIK PROBLEMLERİNİ ÇÖZDÜĞÜ HANIMLARDAN GELEN TEŞEKKÜR MEKTUPLARI

 • ---- Original Message -----
  Subject: Sonunda Oldu!.
  From: Suheyla Tan
  Date: Friday, June 13, 2005 8:45 AM
  To: bilgi@herbalistbozkurtbey.com
  Priority: Normal
 • Değerli Herbalist BOZKURTBEY,

  Hamile kalabileceğime asla ihtimal vermiyordum!

  3 yıl önce bir felç geçirdim, vücudumun sağ tarafında tamamen his kaybına uğradım. Korkunç sırt ağrılarım vardı ve 2 yıl süren fizyoterapinin de hiç bir faydası olmadı.

  Hamile kalma çabalarım da bir sonuç vermedi tabii çünkü doktorlar bana hamile kalmamı çok güçleştiren kan incelticiler veriyorlardı.

  Sizin bitkisel reçetelerinizi uygulamaya başladıktan 4 ay sonra sırtımdaki ağrılar gitti ve sağ tarafım, hiç felç olmamışım gibi tekrar hissetmeye başladı.

  Bana hamile kalmayı planlayıp planlamadığımı sorduğunuzda, açıkçası bana yardım etmek için yapabileceğiniz hiç bir şey olmadığına inanıyordum ama yine de 4 ay daha bitkisel tedaviye devam ettim. Hamile kaldım ve bebeğim bugün 9 aylık!

  Hayatım, sizle ilk konuştuğum gün tamamen değişti ve sonsuza dek size duacı kalacağım.

  Süheyla Tan

 • ---- Original Message -----
  Subject: Oglumuz Oldu!.
  From: Melis DAĞÖREN
  Date: Saturday, May 1, 2004 8:45 AM
  To: bilgi@herbalistbozkurtbey.com
  Priority: Normal
 • Değerli Herbalist BOZKURTBEY,

  4 yıl önce bir düşük yaptım, korkunçtu. Kocam ve ben tekrar tekrar çocuk sahibi olmaya çalıştık ancak bir yıl uğraştıp sonuç alamadıktan sonra bir kısırlık uzmanına danışmaya karar verdik. 2 yıl boyunca sayısız testler, bir sürü iğneler, kan örnekleri, ilaçlar ve 6 tane başarısız yapay dölleme geçirdik. Doktorlar bize her şeyin normal göründüğünü ve farklı yöntemler denemeye devam etmemiz gerektiğini söylediler ancak hiç biri bana neden yumurta üretebildiğimi faka bu yumurtaların bir türlü döllenemediğini bize açıklayamadı. Tek söyleyebildikleri, yaşımdan dolayı bunun zor olduğu idi, 36 yaşındaydım.

  Hep sinir ve üzüntü göz yaşlarıyla dolu geçen bu yıllardan sonra, bir arkadaşım bana sizi tavsiye etti ve ben de daha doğal olan bu yöntemleri denemeye karar verdim. En başta biraz şüpheciydim dürüst olmak gerekirse ama, "hiç bir şey olmazsa, yıllardır biriken kısırlık ilaçlarının toksik etkisinden kurtulurum" diye düşünmüştüm.

  Nisan 2003'teki ilk ziyaretimizde bana doğrudan hamile kalamamamın sebebini söylediniz. "Sonunda biri bana gerçek bir sebep söylüyor!" diye düşünmüştüm. Bunun güzel yanı, acı verici iğneler ya da huzursuz edici testler yapmadan bir cevap almış olmamdı.

  Ben 3 ay, kocam da 20 gün boyunca reçeteli bitki özlerinizi kullandıktan sonra ağustos 2003'te hamile kaldım. 14 nisan 2004'te çok güzel, sağlıklı bir oğlan çocuğu doğurduğumu söylemek benim için çok heyecan verici.

  Herbalist BOZKURTBEY, teşekkür ediyoruz. Tüm sorularımıza cevap verdiğiniz, bize hep açık olduğunuz ve aradığımız cevapları verdiğiniz için teşekkür ediyoruz. Daha önemlisi, oğlumuz için teşekkür ediyoruz! Saygılar sunarım,

  Melis DAĞÖREN

 • HERBALİST BOZKURTBEY'İN KISIRLIK PROBLEMLERİNİ ÇÖZDÜĞÜ HANIMLARDAN GELEN TEŞEKKÜR MEKTUPLARI

 • Çocukları olmayan çiftlerin yaklaşık %30-50’sinde problem erkekten kaynaklanır. Erkekteki kısırlık nedenleri başlıca iki ana grupta toplanır.

  1. Spermin sayı ve kalitesini etkileyen üretim bozuklukları.
  2. Spermi dışarıya taşıyan kanallardaki tıkanıklıklar.
  Erkekteki bu problemlerin nedeni, %30-40 olguda açıklanamaz. Sperm kalite ve sayısındaki bozuklukların nedeni bulunamadığında birtakım deneysel ilaç tedavileri uygulanır. Ancak, bu tedavilerin herhangi bir etkinliği olmadığı gösterilmiştir. Mikroenjeksiyon tekniğinin 1992 yılından itibaren uygulanmaya başlanması erkek kısırlığının tedavisinde bir dönüm noktası olup, bu teknik ile şiddetli erkek kısırlığı durumlarında bile yüksek gebelik oranları elde edilmektedir.

  1.SPERM ÜRETİM BOZUKLUKLARI
  Erkek kısırlık olgularında spermin üretim ve olgunlaşma bozuklukları en çok rastlanılan sorundur. Üretim bozukluğu sperm sayısı ile ilgili olabileceği gibi kadın yumurtasının döllenmesini engelleyen sperm hareketlerinin zayıflığı veya sperm şekillerinin (Morfoloji) anormalliği ile de ilgili olabilir.

  Erkeğin sperminin normal kabul edilebilmesi için sayısının en az 20 milyon/ml, hareketli sperm oranının %30 ve yapısal olarak normal sperm oranının %4’ün üzerinde olması gereklir. Sperm değerlerinin yukarıda belirtilenin altında olması halinde doğal yollardan gebelik elde edilmesinde belirgin zorluklar yaşanmaya başlanmaktadır. Birçok faktör spermiogenezi (sperm hücrelerinin üretimi ve olgunlaşması) olumsuz yönde etkileyebilir.

  İltihabi hastalıklar
  Bazı bakteri ve virüsler erkekte yumurtalık iltihabına sebep olur. Yumurtalıklarından iltihabi bir hastalık geçiren erkeklerin yaklaşık %25’inde kısırlık problemi oluşturur.
  Hormon bozuklukları
  Erkeklik hormonu olan testesteron hormonunun üretimini kontrol eden hormonlarda bozukluk olması durumu.
  Çevresel problemler
  Kanser tedavisi için kullanılan ışın ve ilaçlar sperm üretimini bozabilir.
  2.YAPISAL BOZUKLUKLAR
  Spermin üretim yeri olan testislerden dışarı çıkmasını engelleyen tam veya kısmi tıkanıklıklar kısırlık nedeni olabilir. Bu tıkanıklıklar doğuştan olabileceği gibi sonradan geçirilmiş bir enfeksiyona bağlı da olabilir. Testlerden geçirilmiş bir cerrahi müdahale de tıkanıklığa sebep olabilir.

 • NEDENİ AÇIKLANAMAYAN KISIRLIK:

 • Günümüzde tıbbın olanakları ile ortaya konulamayan kısırlık durumlarında nedeni açıklanamamış kısırlık (idiopatik infertilite) söz konusu olur. Testler ile ortaya çıkarılamayan sperm enfeksiyon bozuklukları, yumurtanın çatlaması ve tüpler içindeki hareketinde bazı bozuklukların varlığı öne sürülen varsayımlar arasındadır.

  Nedeni açıklanamamış kısırlık olgularında rol oynayan psikolojik etkenlerin varlığı tam olarak belli değil. Stresin kadın üreme sistemi ve hormon dengesi üzerinde olumsuz etkiler yapabileceği biliniyor. Ancak burada sebep-sonuç ilişkisi belli değil. Yani kısırlık nedeniyle mi stres olmakta, yoksa stres nedeniyle mi kısırlık olmakta. Stresin ortadan kalkma durumunda doğal yollardan gebeliklerin oluştuğu bildiriliyor. Özellikle kısırlık tedavilerine cevap alınamayan çiftlerde bazen tedavinin kesildiği ve çifte dinlenme şansı verildiği aylarda kendiliğinden gebelik olabilmekte.

  Nedeni açıklanamamış kısırlık terimi günümüzdeki tanı yöntemlerinin sınırını gösteriyor. Tanı yöntemlerindeki ilerlemelerle birlikte bu gruba sokulan çift sayısı da azalacak.

 • KISIRLIĞIN TEŞHİSİ:

 • Kısırlık problemi ile başvuran çiftlerde, kısırlık nedenini kısırlık nedenini açıklamaya yönelik bazı tetkikler yapılması gerekir. Bunlardan ilki erkekte yapılan sperm analizi ve kadında, rahim ve tüplerin geçirgenliğini değerlendirmek amacıyla rahim filmi (histerosalpingografi) çekimidir. Ayrıca yine kadının hormonal durumu ve yumurtalıklarının kapasitesini değerlendirmeye yönelik hormon testleri adet kanamasının üçüncü gününde yapılır. Son zamanlarda tanısal laparospinin yeri tartışmalı olabilmekte bazı özel durumlarda kullanılabilir.

 • HERBALİST BOZKURTBEY'İN BİTKİSEL REÇETESİ

 • Herbalist BOZKURTBEY'in bitkisel reçeteleri hem hipofiz bezesini uyarmakta hem testisleri uyarmakta hem de iltihaplı varikosel kanalları ve prostatı temizleyerek 2 aylık 2 veya 3 dönem kullanılan bitkisel kokteyllerle sperm sayısı ve hareketlilik oranı normal seviyeye ulaşmaktadır. Bu olumlu gelişme yaptırılacak spermogramda da görülecektir. Sonuca ulaşılıncaya kadar 3 devre 2 şer aylık ilaçlara devam edilmelidir.

  Kadınlarda olan kısırlıklarda ise BOZKURTBEY'in bitkisel reçeteleri myomlar kistler kanal tıkanıklıkları, ovülasyon eksiklikleri, erken menopoz, rahim ve yumurtalık iltihaplarını ve hormon bozukluklarından kaynaklanan kısırlıkları %100'e varan bir başarıyla tamamen ortadan kaldırmaktadır. Bu tür sorunlarınızda BOZKURTBEY'e mutlaka başvurarak danışınız. Olumlu veya olumsuz yanıtını alacaksınız, BOZKURTBEY sonuca olumlu bakıyorsa bitkisel reçeteleri kullandığınızda mutlaka yüzünüzü güldürecek sonuçlar alacaksınız. 2 aylık bitkisel reçetelerin tutarı 350 Dolar olup kargo ile yurt içi ve yurt dışına gönderilmektedir.

 • HERBALİST BOZKURTBEY'e ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!

 •                                                                                                                                                  BAŞA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...