• ŞEKER HASTALIĞI (DİABET) NEDİR? • Pankreas tarafından üretilen bir hormon olan insülinin bu organdaki bir spazm sonucu yetersiz üretilmesi, ya da etkisizliği dolayısıyla ortaya çıkan bir hastalıktır. İnsülin hormonu kandaki şekeri ihtiyaç duyan hücrelere taşıma görevini üstlenir fakat yetersizliği almış olduğunuz gıdalardan kana karışan şekerin ihtiyaç duyulan hücrelere götürülememesi sonucu hücreler şekersizlik çekerken kandaki şeker normal değerlerin üstüne çıkar.

  BU DA FAZLA ŞEKERİN ZEHİR ETKİSİ YARATMASINA VE BİR ÇOK ORGANIN VE HÜCRELERİN TAHRİBATINA YOL AÇAR.

  Diabet hastalarında görülen temel metabolik bozukluk budur. Karaciğerdeki glükoz depolarından salınan ve vücudun gereksinimi olan hücrelerde yakılarak enerjiye dönüşen şeker ve gıdalardan almış olduğumuz şeker, insülin hormonunun yetersizliği dolayısıyla hücrelere taşınamaması hastalığıdır.

 • ERKEN BELİRTİLER

 • Diabetin bazı erken belirtileri vardır. Kan şekeri yüksek olan kişilerde yorgunluk, halsizlik, iştahsızlık, sık idrara çıkma, susama, yaraların geç iyileşmesi gibi.

 • VÜCUTTAKİ OLUMSUZ ETKİLER

 • Kandaki aseton miktarının artmasıyla bulantı ve kusmaya neden olur. Hastada su kaybı nedeniyle koma hali görülür. Ayrıca aşağıdaki hastalıklara zemin hazırlar.

  Diş etleri ve dudak iç kısımlarında enfeksiyon
  Ateş
  Böbrek yetmezliği ve ağrıları
  Sistit
  Safra kesesi ve karaciğer iltihaplanması
  Damar sertliği
  Görme zayıflığı
  Kalp yetersizliği
  Beyin fonksiyonlarında zayıflama
  Sinirsel sorunlar.

  BU HASTALIĞIN KLASİK TIPTA TEDAVİSİ OLMADIĞINDAN DOKTORLARIMIZIN TAVSİYE ETTİĞİ 3 ÖNEMLİ ŞEY:

  1. Beslenme alışkanlıklarının düzeltilmesi
  2. Düzenli egzersizler
  3. Tedavi amaçlı ilaçların ya da gerekiyorsa insülinin gerekli zamanlarda ve düzenli kullanılmasıdır.

 • DİABETİN KONTROLÜ

 • Şeker hastalığı olmayan insanlarda kan şekeri açlıkta 70-110 mg/dl arasında, toklukta 140 mg/dl'nin altındadır. Bu hastalıkta hedef kan şekeri değerlerinizi normal sınırlarda tutabilmektir. Bu sizi zaman içerisinde diabet kökenli diğer hastalıklardan koruyacktır.

  Bu değerler herhangi bir hastalığı bulunmayan normal bireyler için verilmiştir. Sizin ideal kan şekeri hedefinizin ne olması gerektiğini doktorunuzla birlikte belirleyiniz.

 • HERBALİST BOZKURTBEY'İN BİTKİSEL REÇETESİ

 • Herbalist BOZKURTBEY, 17 yıldan bu yana diabet hastalarında uygulattığı (insülin kullanılsa dahi) bitkisel reçetelerle, pankreastaki spazmı çözerek vücuda normal insülin salgılanmasını sağlayarak binlerce hastasını bu hastalıktan kalıcı olarak kurtarmış, ve bu hastalıktan kaynaklanacak diğer hastalıklardan korumuştur.

  Tedavi 2 ay sürmekte ve ilk aydan itibaren kandaki şeker normale dönmeye başlamakta, komplikasyonlar yok olmaktadır. Bu icat niteliğindeki reçetelerin 2 aylık bedeli 350 Dolar'dır.

 • HERBALİST BOZKURTBEY'e ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!

 •                                                                                                                                                  BAŞA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...